Towar ze wschodu – jak sprowadzić

Przesyłki kurierskie do Chin to coraz bardziej popularny temat. Dzieje się tak, z uwagi na coraz większe zainteresowanie Chińskimi portalami aukcyjnymi. Wiadomo, że import towarów z Chin, nie obchodzi potencjalnego klienta, bo towar dostarcza sprzedający, chociaż kosztami obciąża się zawsze kupującego. Pomimo tych dodatkowych kosztów, okazuje się, że wiele osób znajduje swój wymarzony towar ze wschodu w cenie, po za marzenia wykraczającej, właśnie u producentów ze wschodu

Atrakcyjna cena

To niejako poprzez pominięcie kosztów dostawy, opłat celnych, a także brak utrzymywania wielkich centrów dystrybucyjnych w Europie. Oczywiście pewne opłaty i nas nie ominą. Są co prawda limity, po których przekroczeniu musimy opłacić cło, a jeśli sprowadzany towar jest w formie prezentu to kwota wolna od cła wzrasta, ale już VAT płacimy od kwoty 22 euro za towar ze wschodu lub jej równowartości.

A co ze zwrotem?

Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia zwrotu towaru. Podobnie jak polskie aukcje internetowe, tak samo portale Chińskie mają obowiązek przyjęcia naszego zwrotu. Fakt, że wszystko w czasie jest mocno wydłużone, i tak samo jak płacimy i czekamy na towar kilka tygodni, również zwrot, i towaru, i pieniędzy jest obarczony długim czasem oczekiwania.

Towar ze wschodu – Podsumowanie

Sceptyków, jak i entuzjastów, na pewno będzie wielu. Nieraz jeszcze usłyszymy o oszukanych, którzy stracili i towar i pieniądze, ale przecież wszędzie gdzie jest okazja i złodziej się znajdzie. Zakupy przez internet wiążą się zawsze z jakimś ryzykiem, ale postępując ostrożnie, możemy to ryzyko zminimalizować.

Dodaj komentarz