Okazje z Chin – jak kupić? Jak sprowadzić?

Coraz więcej osób, chwali się zakupami w bardzo okazyjnych cenach, na portalach Chińskich. Pewnie każdemu przejdzie przez myśl: ,,Ja też mogę znajdować okazje z Chin?”. Każdy może, tym bardziej, że znane portale są dostępne w wielu językach, także w polskim. To wychodzenie naprzeciw rynkowi. Rosnące zainteresowanie zakupami w sieci rodzi nowe okazje również dla dostawców z zagranicy. Szczególnie Chiny upatrzyły sobie w Europie wielkie możliwości i próbują również tutaj znaleźć swoje miejsce.

Okazje z Chin – Kupować, czy nie kupować?

To ważne pytanie należy sobie zadać przed rozpoczęciem przeglądania sieci w poszukiwaniu okazji z Chin. O ile import towarów z Chin to zadanie dla sprzedającego, to już zwrot towaru to poszukiwanie firmy, która przesyłki kurierskie do Chin realizują. Zwrot towaru leży przecież w gestii kupującego. Ale firmy, które rynkiem przesyłek się interesują już dawno w swojej ofercie mają przesyłki, również na wschód. Przecież nie od dzisiaj ludzie jeżdżą po świecie, handlują, a wszędzie gdzie są ludzie, zachodzi również potrzeba przesyłek. Mniejszych i większych.

Wady i zalety importu z Chin

Zakupy na portalach Chińskich kuszą niską ceną. Jest to podyktowane dużo niższymi kosztami produkcji, jak również polityką rządu, który wspiera ekspansję rodzimych firm i pomaga znaleźć nowe rynki zbytu. Europa to jak widać ciągle atrakcyjny rynek handlowy dla całego świata, a dzisiaj kiedy odległość ma znikome znaczenie dla kontaktów międzyludzkich, jak również towarów, takie działania na wielką skalę są coraz częstsze.

Dodaj komentarz