Kupowanie produktów z Chin

Coraz bardziej popularne w naszym kraju staje się kupowanie produktów z Chin. Tym samym powstaje zapotrzebowanie na import towarów z Chin. Nie jest to właściwie problem dla kupujących, bo wysyłka leży po stronie sprzedającego, ale pewne obawy powstają. Potencjalnych klientów odstraszają przede wszystkim długie terminy realizacji zamówienia, ale możemy znaleźć oferty, na chwilę obecną jeszcze pojedynczo pojawiające się na portalach aukcyjnych, i bardziej traktowane są jako zachęta dla nabywców.

Jak kupować towary w Chinach?

Wiadomo, że nie ma co kupować przysłowiowego kota w worku.
Przed zakupem powinniśmy sprawdzić oceny, wystawiane przez innych użytkowników. Należy zwrócić również uwagę, na daty wystawienia tychże opinii. Często można znaleźć również wypowiedzi polskich klientów, którzy pisząc swoje zdanie tym samym mogą nam pomóc w podjęciu decyzji. Im więcej pozytywnych opinii tym większe zaufanie do sprzedającego.

Kupowanie produktów z Chin –  transport i ewentualny zwrot

Oczywiście jak przystało na zakupy przez internet, możemy zwrócić towar, bez podania konkretnej przyczyny. Każdy kto ma doświadczenie w zakupach przez internet wie, że zwrot niestety jest już na nasz koszt. I tutaj pojawia się pytanie o przesyłki kurierskie do Chin? Na pewno są to koszty dużo wyższe niż w przypadku przesyłek na rynku krajowym. Ale skoro importować się da, to również z przesyłką w drugą stronę nie będzie problemów. Wiadomo, że nie koniecznie w mniejszym mieście znajdziemy punkty nadawania takich przesyłek, ale w czasach coraz większego zainteresowania zakupami za granicą coraz więcej firm, również takie usługi wprowadzają.

Dodaj komentarz